Ruské čižmy kirzové

 
 
 

Čižmy kirzové

CKI
Ruské čižmy kirzové
Dodacia lehota
Na sklade (Veľkosť: 44, a: s remienkom): 2
Dodacia lehota: Skladom
Veľkosť: 44, a: s remienkom: 66,00 €
:
 

Originál ruské kirzové čižmy, ich výroba sa začala ešte v roku 1934, bojovou previerkou prešli v Sovietsko-fínskej vojne, no táto ich prvá verzia skončila neúspešne - na mráze veľmi stvrdli, ľahko sa lámali, práskali, a preto bolo nariadené výrobcovi ich prvej verzie Ivanovi Plotnikovi zdokonáliť materiál  na ich výrobu tak, aby sa predišlo spomínaným nedostatkom.
Akútny nedostatok obuvi vznikol po začiatku Veľkej vlasteneckej vojny, Plotnikov v krátkej dobe vyriešil spomínané problémy "kirzačov"(ako sa  im ľudovo hovorí), výrobu "kirzačov" zaviedli  v kirovskom závode a ku koncu Veľkej vlasteneckej vojny chodilo v "kirzačoch" 10 miliónov ľudí.
Cez vojnu získali kirzové čižmy veľkú slávu tým, že boli nepremokavé, no pritom priedušné, dovoľovali vojakom prejsť mnohokilometrové pochody po cestách i necestách. Úspech kirzových čižiem ešte znásobili onuce, ktoré sú nemenej geniálnym vynálezom, ako kirzové čižmy. Tí, ktorí skúšali nosiť kirzové čižmy s ponožkami, zistili, že ponožky sa po čase skrčia na pätu a pokiaľ sa neústale nevyťahujú, výsledkom sú krvavé nohy.
Čižmy sú vhodné na účely KVH, podrážka gumená, spodok koža, vrch umelá koža KIRZA, nezateplené. V ponuke máme aj kirzové čižmy so sťahovacím remienkom. V priečinku OBUV ponúkame do kirzových čižiem originál bavlnené onuce.

Pôvod: ZSSR(Rusko)
Stav: nové nepoužité

 
Čižmy kirzové