Odev protikliešťový "Antikliešť"

 
 
 

Odev protikliešťový "Antikliešť D"

OPKAD
Odev protikliešťový maskovací "Antikliešť D" pre dospelých
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Skladom
Veľkosť: 42–44/176–182: 54,00 €
:
 

Od doby zistenia nebezpečenstva poškodenia zdravia ľudských jedincov od kliešťov sú vyvíjané snahy vedcov o navrhnutie rôzných spôsobov ochrany pred kliešťami, ale aj iným cicavým hmyzom - komármi. Niekedy bolo populárne chemické teritoriálne ničenie kliešťov postrekmi, no zistilo sa, že postreky viac škodili prírode, ako kliešťom.
Preto v súčasnosti sa začína preferovať individuálna ochrana jednotlivca proti kliešťom vo forme protikliešťových alebo protiencefalitných   odevov, ktoré dokážu svojou konštrukciou postaviť prekážku "snaživým" kliešťom, túžiacim po ľudskej krvi.
Zásada protikliešťovej ochrany jednotlivca skladá sa z:
- ochrany nôh proti kliešťom v podobe kompaktnej členkovej obuvi
- ochrany rúk proti kliešťom v podobe jednoduchých textilných rukavíc a
- ochrany zbytku tela v podobe protikliešťového odevu, ktorý je v ponuke nášho armyshopu jednak pre dospelých, tak aj pre mládež, ako aj deti, ktoré sa proti kliešťom dokážu najmenenj brániť.
Protikliešťový odev "Antikliešť" sa skladá z dvoch časti, blúza s kapucňou a nohavice. Je výrobený z ľahkého materiálu 65% bavlny a 35% polyesteru, sieťka z 100% polyesteru.
Blúza s kapucňou má v kapucni všitú sieťku so zaťahovaním na zips, po skončení potreby ochrany pred kliešťami sa schová dovnútra, v spodnej časti má všitú vložku zo 100% bavlny, ktorá sa dáva do nohavíc, aby zabránila zospodu prieniku kliešťov pod blúzu. Na blúze(aj rukávoch) sú vytvorené zášivky - tzv. pasce na kliešte, pretože kliešte majú tendenciu liezť zdola nahor, cez zášivku hore sa nedostanú. Pod zášivky je možné aplikovať protikliešťové spraye(nie je podmienkou). Rukávy sú zakončené manžetami.
Nohavice sú voľného strihu, takisto s nášivkami. V spodnej časti majú našité manžety na vloženie do obuvi.
Blúza aj nohavice sú opatrené lykrovými pásikmi, ktoré pri pohybe jednotlivca dokážu zabraniť pohybu kliešťov(ich sklzom) smerom hore po odeve.

Originál Rusko
Stav: nový nepoužívaný.

 
Odev protikliešťový "Antikliešť D"
Odev protikliešťový "Antikliešť D"
Odev protikliešťový "Antikliešť D"
Odev protikliešťový "Antikliešť D"